Paskola su laiduotoju

Paskola su laiduotoju – būdas pasiskolinti, kai už paskolos grąžinimą atsako ne tik pats paskolos gavėjas, bet ir už jį laiduojantis asmuo. Su laiduotoju dažniausiai imama būsto paskola, taip pat kitos stambesnės paskolos. Pagal laidavimo sutartis gali būti laiduojami ir juridinių asmenų įsipareigojimai. Fizinių asmenų tarpe laiduotojais dažnai būna tėvai.

Paskolos su laiduotoju naudingos, kai bankas ar kitas kredito davėjas negali ar atsisako suteikti paskolą dėl vienų ar kitų aplinkybių. Taip pat kai norima pasiskolinti didesnę sumą. Atsiradus laiduotojui, kreditingumo vertinime atsižvelgiama ir į jo finansinę situaciją. Tačiau skirtingai nei bendraskolių paskolos atveju, laiduotojas už kredito įmokas atsako tik jei pagrindinis paskolos gavėjas nebegali vykdyti savo įsipareigojimų – tuomet abu asmenys (pagrindinis skolininkas ir laiduotojas) kreditoriui atsako kaip solidariąją prievolę turintys bendraskoliai. Tai yra išaiškinęs Lietuvos Aukščiausias Teismas. Konkrečias laiduotojo prievoles ir atsakomybes numato paskolos gavimo metu sudaryta ir pasirašyti laidavimo sutartis. Laiduotojo atsakomybė taip pat yra numatyta Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse.

Kur gauti paskolą su laiduotoju?

Paskolos su laiduotoju dažniausiai yra sudaromos individualiai, į kreditorių kreipiantis su konkrečia užklausa. Skirtingai nei bendraskolių paskolos atveju, laiduotojo paskolos nėra taip plačiai standartizuotos. Laidavimo sutartis beveik visada sudaroma tik didesnės vertės – būsto ar verslo – paskolų atveju. Reta praktika laidavimo sutartimi užtikrinti vartojimo kreditus ar panašios paskirties paskolas. Dažniausiai paskolos laidavimo galimybę suteikia bankai ir kredito unijos. Pavyzdžiui, žr. Swedbank laiduotojo paraišką.

Norint sužinoti ar galima gauti paskolą su laiduotoju, reikėtų į konkretų kreditorių kreiptis individualiai su atitinkama užklausa.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo