Paskolos dirbantiems užsienyje

Paskolos dirbantiems užsienyje suteikiamos ne visada. Tačiau jei dirbate Anglijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje ar kitoje šalyje, vis tiek galite kreiptis dėl paskolos dirbant užsienyje. Atsižvelgiant į kredito davėją ir konkrečią jūsų situaciją, dirbant užsienyje galima gauti tiek vartojimo paskolą, tiek būsto kreditą.

Kas yra paskola dirbantiems užsienyje?

Paskolos dirbantiems užsienyje

Paskola dirbantiems užsienyje – kreditas, kuris yra skirtas darbo tikslais į užsienį laikinai emigravusiems lietuviams. Ne visi Lietuvos kredito davėjai skolina dirbantiems užsienyje emigrantams. Tie, kurie tokius kreditus išduoda – gali turėti papildomų reikalavimų paskolos gavėjui.

Yra dviejų tipų paskolos, kurias gali gauti užsienyje dirbantis lietuvis. Tai – vartojimo paskolos (pvz. greitieji kreditai ir paskolos iš žmonių) ir būsto paskolos. Galimybės gauti vieno ar kito tipo paskolą, kaip ir joms keliami reikalavimai bei taikomos sąlygos, skiriasi.

Vartojimo paskola dirbantiems užsienyje: kas gali gauti?

Galimybė gauti paskolą dirbant užsienyje priklauso nuo to, ar:

  • jūs dirbate užsienyje tik laikinai ar ten ir gyvenate;
  • kur yra jūsų deklaruojama gyvenamoji vieta;
  • kokias pajamas ir kaip jas gaunate;
  • į kokią sąskaitą gaunate gauti pinigus;
  • kokia valiuta gaunate pajamas.

Nuo atsakymų į šituos klausimus gali priklausyti ne tik kredito davėjo atsakymas dėl paskolos išdavimo, bet ir sąlygos, kuriomis galėsite pasiskolinti.

Jei jūs gyvenate ir dirbate užsienyje ne laikinai, tuomet galėsite gauti tik toje šalyje veikiančių bankų ar kitų kredito įstaigų paskolas. Tokiu atveju jums reikėtų išsirinkti toje šalyje veikiantį kreditorių, kurio kredito davimo sąygas atitinkate.

Kitu atveju, jei užsienyje dirbate ir gyvenate tik laikinai, kredito dirbantiems užsienyje galite ieškoti tarp Lietuvoje veikiančių kredito davėjų. Be visiems taikomų reikalavimų, kad gauti tokią paskolą Lietuvoje, dirbančiam užsienyej asmeniui gali reikėti: 

  • deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje;
  • gauti atlyginimą į lietuvišką banko sąskaitą;
  • gauti atlyginimą viena iš paskolos davėjo leistinų valiutų (eurais, svarais sterlingais, Norvegijos, Danijos ar Švedijos kronomis, zlotais, doleriais ir kitomis pagrindinėmis valiutomis).

Papildomai, kaip ir kitiems paskolos gavėjams, norint gauti paskolą dirbantiems užsienyje taip pat privaloma:

  • būti Lietuvos piliečių arba turėti nuolatinį leidimą gyventi šalyje;
  • neturėti didesnių nei 40% dydžio įsipareigojimų nuo pajamų;
  • neturėti pavėluotų įmokų ar įsiskolinimų;
  • turėti pakankamą darbo stažą ir nuolatines pajamas.

Jei atitinkate šiuos esminius reikalavimus, dėl paskolos dirbantiems užsienyje galėsite drąsiai kreiptis į bet kurį iš aukščiau pateiktų kreditorių.

Taip pat pastebėtina, kad įprastai emigrantai gali gauti paskolą dar geresnėmis sąlygomis, nei įprasti Lietuvos dirbantieji. Taip yra todėl, kad emigrantai dažniausiai gauna daug didesnes pajamas, kas padidina asmens kreditingumą (net nepaisant jo kredito istorijos). Todėl nepriklausomai nuo pasirinktos paskolos (vartojimui, automobiliui, būsto remontui, refinansavimui ar kt.), dirbantiems užsienyje paskola turėtų būti suteikta geresnėmis sąlygomis nei įprastai.

Būsto paskola dirbantiems užsienyje: kas gali gauti?

Būsto paskolos dirbantiems užsienyje yra suteikiamos, tačiau tam yra papildomų sąlygų. Dažniausiai tokias paskolas su nekilnojamojo turto įkeitimu siūlo kredito unijos. Atsižvelgiant į aplinkybes, paskolos sutartį galima sudaryti ir užsienio valiuta, tačiau tokiu atveju reikia turėti omenyje papildomą riziką, kylančią dėl valiutos kursų svyravimų.

Prieš skolinantis rekomenduojama pasinaudoti paskolos dirbantiems užsienyje skaičiuokle.

Kaip gauti paskolą dirbantiems užsienyje?

Gauti paskolą nėra sudėtinga ir procesas yra labai panašus nepriklausomai nuo jūsų darbo vietos. Galite gauti tiek paskolą internetu, tiek apsilankę kredito davėjo aptarnavimo punkte. Jei jus domina vartojimo paskola dirbantiems užsienyje, jums reikės turėti stabilias pajamas ir gerą kredito istoriją. Tuomet reikia:

  1. Įsitikinti, kad jūsų deklaruojama gyvenamoji vieta yra Lietuvoje;
  2. Įsitikinti, kad gaunate pajamas į lietuvišką banko sąskaitą;
  3. Paruošti banko išklotines ir kitus būtinus dokumentus;
  4. Užsiregistruoti pasirinkto kreditoriaus sistemoje;
  5. Patvirtinkite savo tapatybę kreditoriaus nurodytais būdais (pvz. su Smart-ID);
  6. Pasirinkite norimą pasiskolinti sumą, laikotarpį ir susipažinkite su preliminariomis paskolos sąlygomis;
  7. Patvirtinkite savo pasirinkimą pateikdami paraišką kreditoriui;
  8. Priklausomai nuo kreditoriaus ir kitų aplinkybių (pvz. kelintą kartą skolinotės), sulaukite kreditoriaus atsakymo;
  9. Teigiamo atsakymo atveju pasirašykite sutartį. Pinigus gausite tiesiai į savo nurodytą lietuvišką banko sąskaitą.

Kreipiantis dėl būsto paskolos jums teks neišvengiamai teks nueiti sudėtingesnį kelią. Taip yra ne tiek dėl jūsų darbo vietos, kiek dėl pačios būsto paskolos specifikos.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galima imti paskolą dirbant užsienyje?

Tai priklauso nuo to, kokią paskolą norite imti (vartojimo ar būsto), kokia valiuta gaunate atlyginimą ar kitas pajamas, ar užsienyje gyvenate laikinai ar ne ir t.t. Gyvenamąją vietą deklaravus Lietuvoje ir atlyginimą gaunant į lietuvišką banko sąskaitą, galite bandyti kreiptis dėl paskolos.

Kuriose šalyse dirbantiems lietuviams suteikiamos paskolos?

Kredito davėjams svarbu ne tiek šalis, kurioje dirbama, kiek valiuta, kuria yra gaunamos pajamos. Kiekvienas tokias paskolas siūlantis kredito davėjas turi numatęs pagrindines valiutas, kuriomis privaloma gauti pajamas į banko sąskaitą.

Ar galima gauti paskolą automobiliui dirbantiems užsienyje?

Taip, paskolos automobiliui dirbant užsienyje yra suteikiamos su tais pačiais reikalavimais, kaip ir kitos vartojimo paskolos.

Kiek laiko reikia dirbti, kad gauti būsto paskolą dirbant užsienyje?

Kiekvienas kredito davėjas yra numatęs skirtingus darbo stažo reikalavimus. Jie gali svyruoti nuo kelių iki 24 mėn.

Ar teikiamos paskolos užsieniečiams?

Kai kurie kredito davėjai Lietuvoje gali suteikti paskolą užsieniečiams. Paprasčiau, jei jie turi leidimą nuolatiniam gyvenimui šalyje. Dėl konkrečių galimybių ir sąlygų reikėtų kreiptis į atskirą kredito davėją.

Kodėl dėl paskolos geriau kreiptis Lietuvoje, nei užsienyje?

Paskolą Lietuvoje gauti paprasčiau, nei užsienyje dėl kalbos barjero, papildomų reikalavimų užsieniečiams, didesnio kiekio dokumentų ir kt.

Kokie dokumentai gali būti reikalingi imatn paskolą dirbantiems užsienyje?

Norint gauti paskolą dirbant užsienyje, kredito davėjas gali reikalauti banko išrašų ar kitų dokumentų, įrodančių nuolatines ir stabilias pajamas, taip pat darbo sutarties kopijos.

Ar galima gauti paskolą, jei pajamos gaunamos ne eurais, o kita valiuta?

Taip, kreditoriai gali suteikti paskolą, net jei pajamos gaunamos kita valiuta. Tačiau svarbu, kad pajamos būtų gaunamos viena iš kredito davėjo patvirtintų, stabilių valiutų, kurių valiutų kursų svyravimai nesudarytų per didelės nemokumo rizikos (pvz.  GBP, SEK, NOK, DKK, PLN, USD, CHF, CAD).

Ar dirbant užsienyje galima gauti refinansavimą?

Taip, atitinkant aukščiau aptartus kredito gavimui keliamus reikalavimus, dirbantys užsienyje asmenys gali gauti ir paskolų refinansavimą.

Ar dirbantiems užsienyje suteikiamos kitos finansavimo paslaugos?

Dirbantys užsienyje asmenys taip pat gali gauti lizingą, gali pirkti išsimokėtinai, jei atitinka anksčiau aptartas sąlygas. Tačiau automobilio lizingas gali turėti kitų sąlygų, todėl pajamas gaunant užsienyje, dėl lizingo ar pirkimo išsimokėtinai reikėtų į paslaugos teikėją kreiptis atskirai.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo